Pobierz raport o postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych w latach 2021-2023

Postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne. Raport 2024

Postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne. Raport 2024 to nowe wydanie corocznej publikacji wywiadowni gospodarczej MGBI dotyczącej postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych prowadzonych przez polskie sądy gospodarcze.

W raporcie znajdziesz:

  • analizę postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych prowadzonych wobec przedsiębiorstw i konsumentów w latach 2021-2023
  • listę największych bankructw i restrukturyzacji w polskim biznesie w 2023 r.
  • profile niewypłacalnych dłużników
  • informacje o aktywności doradców restrukturyzacyjnych w postępowaniach

V. OGŁOSZENIA WYMAGANE PRZEZ KODEKS POSTĘPOWANIA CYWILNEGO

6. Inne

Pozycja 19028.
SĄD REJONOWY W DZIERŻONIOWIE, I WYDZIAŁ CYWILNY, sygnatura akt: I Ns 106/24
[BMSiG-18494/2024]

Postanowieniem z dnia 18 marca 2024 r., w sprawie o sygn. akt I Ns 106/24, Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie zezwolił wnioskodawcy Skarb Państwa - Sądowi Rejonowemu w Dzierżoniowie na złożenie do depozytu sądowego kwoty 5.256,51 zł (pięć tysięcy dwieście pięćdziesiąt sześć złotych i pięćdziesiąt jeden groszy), stanowiących własność Urszuli Hibner zmarłej 10 lutego 2024 r. w Chodzieży, ostatnio zamieszkałej w Chodzieży. Jednocześnie Sąd ustalił, że depozyt może być wydany spadkobiercom Urszuli Hibner na ich wniosek, po okazaniu prawomocnego postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku lub zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia.

W związku z powyższym, Sąd wzywa spadkobierców Urszuli Hibner do odbioru depozytu w terminie 3 lat od dnia wezwania, gdyż w przeciwnym razie Sąd stwierdzi likwidację depozytu i jego przejście na własność Skarbu Państwa.

Zgodnie z art. 4 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 18 października 2006 roku o likwidacji niepodjętych depozytów, likwidacja niepodjętego depozytu z mocy prawa następuje w razie niepodjęcia depozytu przez uprawnionego, mimo upływu terminu do odbioru depozytu. Termin do odbioru depozytu wynosi 3 lata od dnia doręczenia wezwania do odbioru uprawnionemu lub wezwania, o którym mowa w art. 6 ust. 5. Przepis art. 6 Ustawy z dnia 18 października 2006 roku o likwidacji niepodjętych depozytów stanowi, że przechowujący depozyt jest obowiązany wezwać uprawnionego do odbioru depozytu w terminie, o którym mowa w art. 4 ust. 2, oraz pouczyć go o skutkach jego niepodjęcia. Wezwanie do odbioru depozytu powinno nastąpić niezwłocznie po jego złożeniu lub uzyskaniu wiadomości o wystąpieniu okoliczności, która umożliwia odebranie tego depozytu. W przypadku, gdy nie jest znane miejsce zamieszkania lub siedziba uprawnionego, przechowujący depozyt występuje do organu prowadzącego właściwą ewidencję, rejestr lub zbiór danych, o udzielenie informacji umożliwiających ustalenie tego miejsca. W przypadku, gdy uprawniony nie jest znany albo nie jest możliwe ustalenie jego miejsca zamieszkania, albo siedziby na podstawie ewidencji, rejestrów lub zbiorów danych, wezwanie do odbioru może nastąpić po upływie 3 lat od dnia złożenia przedmiotu do depozytu. W przypadku braku możliwości doręczenia wezwania do odbioru depozytu lub nieustalenia uprawnionego, przechowujący depozyt jest obowiązany dokonać wezwania poprzez jego wywieszenie na tablicy informacyjnej w swojej siedzibie na okres 6 miesięcy. Jeżeli szacunkowa wartość depozytu przekracza kwotę 5.000 zł, przechowujący depozyt zamieszcza również ogłoszenie w dzienniku poczytnym w danej miejscowości lub w Biuletynie Informacji Publicznej.