Reklama

Serwis iMSiG.pl działa od 30 września 2010 r. i z miesiąca na miesiąc przyciąga coraz większe grono internautów. Jak wynika ze statystyk Google Analytics, w styczniu 2012 r. witrynę odwiedziło 258 283 unikalnych użytkowników (359 243 odwiedziny), którzy wygenerowali w sumie 966 369 odsłon. Każdego dnia roboczego notujemy obecnie ponad 13 000 unikalnych wizyt i 40 000 odsłon.

Na życzenie reklamodawców udostępniamy szczegółowe wyniki oglądalności naszej witryny pochodzące z systemów statystyk Google Analytics, gemiusTraffic, a także z badania Megapanel PBI/Gemius. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt w tej sprawie.

Profil użytkownika

Poniżej prezentujemy profil użytkownika serwisu iMSiG.pl z badania Megapanel PBI/Gemius za kwiecień 2011 r.

Indeks dopasowania (ang. affinity index) informuje o tym, jak udział danej grupy użytkowników różni się od udziału tej samej grupy w całej populacji polskich internautów. Wartości większe od 100 oznaczają, że użytkowników z danej grupy jest w naszym serwisie procentowo więcej niż wśród wszystkich użytkowników polskiej sieci.

Jak wynika z powyższych danych, z serwisu iMSiG.pl korzysta nieco więcej mężczyzn niż kobiet. Na naszej witrynie przebywa stosunkowo więcej osób w wieku od 35 do 54 lat niż w całej populacji internautów. Są to przede wszystkim osoby o wykształceniu niepełnym wyższym i wyższym, które mieszkają najczęściej w miejscowościach liczących powyżej 500 tys. mieszkańców. Z sieci korzystają zwykle od ponad pięciu lat, codziennie lub prawie codziennie.

Trafiamy do bardzo atrakcyjnej grupy docelowej - nasze strony, znacznie częściej niż inne, odwiedzają kierownicy zakładu, prezesi, dyrektorzy wyższego i niższego szczebla, a także specjaliści wykonujący wolne zawody, pracownicy administracyjni oraz właściciele przedsiębiorstw. Ich miesięczny dochód jest zwykle wyższy niż dochód statystycznego polskiego internauty. Nadreprezentowane w naszym serwisie są przede wszystkim osoby o miesięcznym dochodzie przekraczającym 5 000 zł.

Dzięki unikalnej treści podstrony serwisu iMSiG.pl szybko osiągnęły wysoką pozycję w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych (np. Google). Największa część użytkowników witryny trafia do nas właśnie z wyszukiwarek. Analiza poszukiwanych słów kluczowych wskazuje na to, że serwis iMSiG.pl odwiedzają internauci, którzy szukają informacji o zmianach rejestrowych i upadłościach podmiotów gospodarczych, a także o konkretnych osobach i ich biznesowych powiązaniach.

Dostępne formy reklamy

Jak dotrzeć do opisanej wyżej grupy docelowej? Serwis iMSiG.pl oferuje obecnie trzy różne formy reklamowe.

Banery graficzne

Reklama graficzna to najbardziej powszechna forma reklamy w internecie, która sprawdza się przede wszystkim przy budowaniu wizerunku firmy i jej produktów lub usług.

Sprzedażą powierzchni reklamowej w serwisie iMSiG.pl zajmuje się internetowa sieć reklamowa Goldbach Audience. Wszystkie informacje dotyczące dostępnych form reklamy, zasad emisji oraz cen znajdą Państwo na jej stronach. Przy większych kampaniach jesteśmy w stanie zaproponować atrakcyjne rabaty od stawek cennikowych.Linki sponsorowane

Druga forma reklamy dostępna w serwisie iMSiG.pl to linki sponsorowane obsługiwane przez sieć reklamową Google AdWords. Linki wyświetlane są w dwóch dobrze widocznych dla użytkowników boksach reklamowych na dole strony.

Linki sponsorowane rozliczane są za każde kliknięcie. Oznacza to, że reklamodawcy płacą za konkretny efekt - przejście użytkownika na ich stronę. Koszt kliknięcia jest zmienny i zależy od liczby oraz indywidualnych ofert reklamodawców konkurujących o dane miejsce reklamowe. W systemie Google AdWords reklamodawcy konkurują ze sobą o najlepszą pozycję reklamy (np. pierwszy link od góry w boksie reklamowym), wyznaczając maksymalną cenę za kliknięcie, jaką są skłonni zaakceptować.

W przeciwieństwie do banerów graficznych, linki sponsorowane wyświetlane są tylko na niektórych podstronach serwisu. Decydują o tym sami reklamodawcy definiując dla każdego odnośnika listę słów kluczowych (np. "upadłość" czy "sprawozdanie finansowe"), które musi zawierać podstrona. Daje to praktycznie nieograniczone możliwości wyboru odpowiedniego miejsca emisji reklam.

Jak kupić taką reklamę?

Aby umieścić w serwisie iMSiG.pl linki sponsorowane, należy najpierw założyć konto w systemie Google AdWords lub tylko je aktywować, jeśli korzystamy już z innych usług Google (np. poczta Gmail).

Ponieważ system Google AdWords oferuje wiele różnych opcji dla kampanii, w dalszej części instrukcji ograniczymy się tylko do tych, które umożliwią wyświetlanie reklam w serwisie iMSiG.pl. Warto się zapoznać ze wszystkimi funkcjami systemu, ponieważ ich umiejętne wykorzystywanie może znacznie polepszyć rezultaty naszych kampanii.

Po zalogowaniu się do panelu Google Adwords przechodzimy do zakładki "Kampanie" i klikamy przycisk "Nowa kampania" lub "Utwórz pierwszą kampanię". W sekcji "Sieci i urządzenia" przy "Sieciach" zaznaczamy "Samodzielny wybór". Na liście, która się teraz pojawi, możemy sprecyzować, gdzie będą widoczne nasze reklamy - w wynikach wyszukiwania Google i/lub na stronach zrzeszonych w sieci reklamowej Google.

Aby reklamy były widoczne w serwisie iMSiG.pl, musimy zaznaczyć opcję "Tylko tematycznie powiązane strony w wybranych miejscach docelowych i grupach odbiorców" przy "Sieciach reklamowych". Następnie musimy określić dzienny budżet naszej kampanii, czyli ile łącznie jesteśmy skłonni zapłacić za kliknięcia w nasze reklamy. Po wpisaniu kwoty klikamy przycisk "Zapisz i kontynuuj".

W drugim kroku przygotowujemy link reklamowy - podajemy nagłówek, dwa wiersze opisu i adres strony docelowej. W sekcji "Słowa kluczowe" wybieramy hasła (np. "upadłość", "sprawozdanie finansowe", "syndyk"), które muszą się pojawić na podstronie serwisu, aby wyświetlała się tam nasza reklama, natomiast w polu sekcji "Miejsca docelowe" po lewej stronie wpisujemy "imsig.pl" (bez cudysłowów). Poniżej w sekcji "Stawki domyślne grupy reklam (Maks. CPC)" ustalamy najwyższą akceptowaną przez nas cenę kliknięcia reklamy. Podajemy ją w obu polach: "Stawka domyślna" i "Stawka za wybrane miejsca docelowe". Na koniec klikamy przycisk "Zapisz grupę reklam".

Kupowanie reklamy Goodle AdWords: Krok 1. Kupowanie reklamy Goodle AdWords: Krok 2.

Kampania jest już gotowa, teraz pozostało nam tylko jej opłacenie. W tym celu przechodzimy do zakładki "Informacja o płatności" i klikamy przycisk "Dokonaj płatności". System Google Adwords oferuje dwie formy płatności: przelew bankowy i płatność kartą kredytową. Płatność kartą księgowana jest w systemie natychmiastowo, natomiast przelew dociera na konto firmy Google w 5-10 dni roboczych.

Więcej informacji o tej formie reklamy można znaleźć na stronach systemu Google AdWords.

Reklamy niestandardowe

Poza banerami graficznymi i linkami sponsorowanymi oferujemy reklamodawcom także różne niestandardowe formy reklamowe, dostosowywane do konkretnych wymagań. Serwis iMSiG.pl umożliwia wyświetlanie kreacji reklamowych w precyzyjnie wybranych lokalizacjach np. tylko przy ogłoszeniach o upadłości lub tylko przy zmianach dokonywanych w trzecim dziale Krajowego Rejestru Sądowego (sprawozdania finansowe, prowadzona działalność). Wszystkich zainteresowanych niestandardowymi formami reklamy na naszej witrynie prosimy o kontakt w celu omówienia szczegółów współpracy.

Jeśli masz pytania dotyczące oferty reklamowej serwisu iMSiG.pl, skontaktuj się z nami!