Pobierz raport o postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych w latach 2021-2023

Postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne. Raport 2024

Postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne. Raport 2024 to nowe wydanie corocznej publikacji wywiadowni gospodarczej MGBI dotyczącej postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych prowadzonych przez polskie sądy gospodarcze.

W raporcie znajdziesz:

  • analizę postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych prowadzonych wobec przedsiębiorstw i konsumentów w latach 2021-2023
  • listę największych bankructw i restrukturyzacji w polskim biznesie w 2023 r.
  • profile niewypłacalnych dłużników
  • informacje o aktywności doradców restrukturyzacyjnych w postępowaniach

Niniejsza strona zawiera treść ogłoszenia dla tego podmiotu, które może już być nieaktualne.

Przejrzyj listę wszystkich ogłoszeń i wpisów do KRS dla tego podmiotu

I. OGŁOSZENIA WYMAGANE PRZEZ KODEKS SPÓŁEK HANDLOWYCH

3. Spółki akcyjne

Pozycja 14565.
KRS 0000015525, REGON 006239498, NIP 5270203313
SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 2001-06-04 r.
[BM-13994/2006]

Pobierz sprawozdania finansowe i inne dokumenty opublikowane przez ten podmiot

Oceń kondycję finansową, udział w rynku oraz inne parametry mające wpływ na ryzyko współpracy z tym podmiotem.

Pobierz sprawozdania finansowe złożone przez ten podmiot do Repozytorium Dokumentów Finansowych KRS:

Więcej informacji: Bank Ochrony Środowiska SA sprawozdanie finansowe

Działając na podstawie art. 398 Kodeksu spółek handlowych i § 9 ust. 5 Statutu Banku Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna, Zarząd Banku zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie na dzień 19 grudnia 2006 r., na godz. 1100, które odbędzie się w siedzibie Spółki, w Warszawie przy al. Jana Pawła II nr 12 (sala konferencyjna, I piętro).

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad i wybór Przewodniczącego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.

2. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia oraz jego zdolności do podejmowania prawomocnych uchwał.

3. Wybór sekretarza obrad.
4. Wybór Komisji Skrutacyjnej.
5. Przyjęcie porządku obrad.

6. Przedstawienie przez Zarząd BOŚ S.A. pisemnej opinii uzasadniającej powody pozbawienia prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy BOŚ S.A. oraz proponowaną cenę emisyjną bądź sposób jej ustalenia.

7. Przedstawienie projektu i podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Banku w drodze emisji akcji serii N i pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru akcji niniejszej emisji.

8. Przedstawienie projektu i podjęcie uchwały w sprawie zmiany § 28 Statutu Banku.

9. Przedstawienie projektu i podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Rady Nadzorczej do ustalenia tekstu jednolitego Statutu Banku.

10. Zamknięcie obrad.

Stosownie do wymogów art. 402 § 2 Kodeksu spółek handlowych, Zarząd Banku podaje do wiadomości proponowaną zmianę w Statucie Banku:

§ 28 o treści:

Kapitał zakładowy Banku wynosi 132.000.000 (sto trzydzieści dwa miliony) złotych i dzieli się na 13.200.000 (trzynaście milionów dwieście tysięcy) akcji o wartości nominalnej 10 (dziesięć) złotych każda. Akcje są równe i niepodzielne. Każdy akcjonariusz może mieć więcej akcji niż jedną.

- otrzymuje brzmienie:

Kapitał zakładowy Banku wynosi 160.000.000 (sto sześćdziesiąt milionów) złotych i dzieli się na 16.000.000 (szesnaście milionów) akcji o wartości nominalnej 10 (dziesięć) złotych każda. Akcje są równe i niepodzielne. Każdy akcjonariusz może mieć więcej akcji niż jedną.

Zarząd Banku Ochrony Środowiska S.A. informuje, że zgodnie z art. 406 Kodeksu spółek handlowych oraz art. 9 i 10 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi prawo do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu przysługuje właścicielom akcji na okaziciela, jeżeli złożą w siedzibie Banku, w terminie do 11 grudnia 2006 r., do godz. 1600, świadectwa depozytowe wystawione przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. lub inne biuro maklerskie prowadzące rachunek inwestycyjny akcjonariusza, potwierdzające liczbę posiadanych akcji Banku wraz z potwierdzeniem zablokowania tych akcji na rachunkach do czasu zakończenia NWZ.
Świadectwa depozytowe należy składać w siedzibie Banku, w Warszawie przy al. Jana Pawła II nr 12 (recepcja), od poniedziałku do piątku, w godz. 800-1600.

W określonych powyżej godzinach na trzy dni powszednie przed NWZ wyłożona będzie do wglądu lista akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Zgromadzeniu.

Wymagane przez przepisy prawa odpisy dokumentów związane z NWZ zostaną udostępnione w siedzibie Banku w terminach określonych w Kodeksie spółek handlowych.

Akcjonariusze mogą uczestniczyć w NWZ oraz wykonywać prawo głosu osobiście lub przez przedstawicieli działających na podstawie pisemnego pełnomocnictwa.
Przedstawiciele osób prawnych powinni okazać aktualne odpisy z właściwych rejestrów, wymieniające osoby uprawnione do reprezentowania tych podmiotów. Osoba niewymieniona w odpisie powinna legitymować się właściwym odpisem oraz pisemnym pełnomocnictwem (kserokopie odpisów z rejestru oraz pełnomocnictw nie spełniają powyższych wymogów).

Zarząd Banku Ochrony Środowiska S.A. uprzejmie informuje, że rejestracja obecności na Zgromadzeniu rozpocznie się w dniu 19 grudnia 2006 r., od godz. 1000, bezpośrednio przed salą obrad.